Prométheové

Prométheové – skupina nad 15 let


Termín


Věková skupina


Míst


Cena


Zaměření

18.-23.8.2019 nad 15  65 2.900,- Sci-Fi
Přírodní vědy –
odborný program

Expedice Prométheus pro skupinu nad 15 let

Expedice Prométheus pro skupiu hráčů nad 15 let je kombinace dramatického larpu ze sci-fi / postapo prostředí, pětidenního letního tábora a dlouhodobějšího odborného programu zaměřeného na přírodní vědy.

Je určený účastníkům nad 15 let.

Program má dvě roviny. V té jedné jde o sci-fi larp odehrávající se v překvapivém světě. Účastníci se změní v účastníky vědecké mise, která má odboré poslání, ale současně spoustu starostí se zajištěním vlastního přežití a herních zápletek. Samozřejmě přijdu na řadu některé zábavné sportovní aktivity. Akce je stylově umístěná do areálu bývalé vojenské základny, která atmosféru hry pomáhá navodit velmi snadno.

Druhá rovina je opravdu odborná. Jde o program zaměřený na přírodovědné obory Účastníci budou pod vedením odborných garantů provádět různé pokusy z fyziky, chemie, biologie. Ačkoli i odborná práce je včleněná do hry.

Tahle část programu je dlouhodobější – budou se na ni před konáním tábora připravovat a naopak po skončení tábora budou výsledky práce vyhodnocovat a finále bude během popdzimní konference, na které budou jednolivé týmy prezentovat výsledky své práce a účastníci budou mítt příležitost se znovu setkat.

Celý odborný program je vymyšlený tak, aby šlo především o zábavu zpřístupňující vědu, a přírodovědné poznání brané jako inspirující aktivita.

Expedice proběhne 18.-23. srpna 2019 v prostředí Raketové základny v Bratronicích (skupina nad 15 let) .

Expedice startuje v neděli 18. 8. ráno a vrací se v pátek 23. 8. odpoledne.

Cena pro účastníky expedice je 2.900,- zbytek nákladů je hrazen z dotačního programu MŠMT.

Co s sebou?

Nepotřebujete nic speciálního. Seznam doporučenného oblečení a věcí denní potřeby dostanou přihlášení účastníci na začátku prázdnin.

Vybavení na vědeckou práci bude pro členy expedice připravené.

Postavy, které budou mít herní zbraně, dostanou od nás zbraně. To znamená měkčené larpové chladné a nerfky jako střelné zbraně. Jiné nejsou povolené. Kdo si budete chtít vzít svoje, domluvíme se. A samozřejmě postavy, které budou mít speciální rekvizity, výstroj apod., to všechno dostanou.

Ubytování

Ubytování je v bývalých kasárnách – tedy tematicky odpovídající hře a atmosféře výpravy, ale rozhodně není pro zhýčkané. Chceme zprostředkovat spíš romantiku a atmosférický zážitek než luxusní zajištění, protože toho dnešní děti a mladí lidé podle nás mají dost.

Kuchyně

Kuchyně… ano, s expedicí poletí vynikající kuchaři. Na našich hrách si dáváme záležet na kvalitní a pestré kuchyni, považujeme ji za součást herního zážitku. Umíme vyjít vstříc některým omezením – například diabetes, bezlepková dieta, mléčná intolerance, umíme vyjít vstříc vegetariánům. Máte-li v tomto směru dotaz a pochybnost, neváhejte se ptát.

K dispozici je celkem 5 jídel denně, z toho dvě teplá (přidání není problém) a trvale dostupné něco na zakousnutí, dojezení se, stejně jako nápoje zajišťující pitný režim.

Doprava

Odjezd bude z Prahy, místo a čas upřesníme. Návrat bude na stejné místo.

Cena

2.900,-

Co cena zahrnuje?

  • ubytování
  • kvalitní stravu
  • nabitý a dobrodružný herní program
  • odborný program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín přesahující do podzimu
  • dopravu z Prahy a do Prahy
  • množství fotek a videí
  • crosgrade slevu pro hraní jiné hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně).

Jak si přesně představit zaměření na přírodní vědy

Je potřeba mít nějaké znalosti, školní výsledky apod?

Je potřeba mít chuť dělat experimenty, věnovat se soustředěné aktivitě, poznávat nové věci. Znalosti jsou bonus, ale většinou se naše experimenty nebudou krýt s obsahem školní výuky. Expedici si může užít i ten, pro koho to bude možnost věnovat se do hloubky věcem, ke kterým už má vtah, tak ti, pro které to bude možná ochutnávka – a něktré přesvědčí, že věda může být zábavná. Na obě skupiny myslíme.

Jakou to bude mít formu? Půjde o nějakou výuku?

Vůbec ne! Půjde o hru. A v rámci hry bude potřeba sebrat a zpracovat různé vzorky, utřídit je, vyvodit z nich nějaké závěry. Odborné vědecké aktivity jsou součástí hry. Někteří se budou věnovat tomu, jak se vypořádat s různými zraněními, orietovat se v mezihvězdné navigaci atd. Ale to vše je součást hry.

Co když v průběhu tábora zjistím, že mě některé věci zase tak moc nebaví?

To se může stát. (I když doufáme, že to, co udeme dělat, bude dost záavné). Ale nebude to žádné neštěstí. Účastníci expedice budou mít spoustu práce a úkolů. Některé budou hodn odborné, jiné hodně herní. Bude na jednotlivých týmech, jak si je rozdělí a jak si jednotliví účastníci seskládají program. Každý si z abídky vybere to co ho baví, co mu půjde a čím přispěje ke zdaru celé expedice. Kromě vyloženě vědeckých účastníků expedice bude potřeba posádka, palubní lékař, ochranka a průběh přinese různá překvapení.

Jak se přihlásit a jak za tábor zaplatit

Zaplaťte, prosím, na účet 43400434 / 5500 částku 2.900. Jako variabilní symbol uvěďte r.č. účastníka a do zprávy pro příjemce, prosím, napište Prométheové – jméno a příjmení.

Kromě zaplacení vylňte také tento formulář, podle něj budeme účastíkům vybírat postavy.

Chceš – li se zapojit ve věkové skupině 10-14, přihlas se zde >>.

Dotazy https://mojeskola.net/kontakty/